01.07-14.08.2011 Kuku Kohvik (Tallinn), TARRVI LAAMANN, “ABSTRAKTNE JUJU – LIVE!” (maalid/paintings 2011)


01.07-14.08.2011 Kuku Kohvik (Vabaduse Väljak 8, Tallinn, Eesti)

TARRVI LAAMANN

“ABSTRAKTNE JUJU – LIVE!” (maalid/paintings 2011)
>>>>>AVAMINE Kuku Kohvikus:1 Juuli kell 16:00!
Eesti Kunstnike Liidu 2011. aastanäitus “Abstraktne” raames

https://laamann.files.wordpress.com/2011/06/2011-puulc3b5igexylographie-woodcutprint-40x60cm1.jpg

**************************
„ABSTRAKTNE“ (palju erinevaid kunstnikke)
>>>>>>AVAMINE Kunstihoones 1 Juuli kell 17:00!
>>Hiljem Kuku Klubis avamise jämm>>DJ TARRVI

Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus Tallinna Kunstihoones ja Kuku Kohvikus 01.07 – 14.08.2011

Kuraator: Leonhard Lapin

Läbi XX sajandi on Lääne kunstis kujutava kõrval võrdväärsena esinenud ka mittekujutav kunst, olles mõnel perioodil olnud domineeriv. Ka Eestis on läbi möödunud sajandi ja selle aastasaja kümnendi esinenud abstraktset kunsti, ent paljudel põhjustel on siin ikkagi valitsenud kujutav laad, seda eriti nõukogude okupatsiooni pikal ajajärgul, mil mittekujutav kunst oli keelatud.

Üksikute kunstnike harrastusest, mis tihti avaldus vaid üksikutes töödes, sai abstraktne kunst mõnele meie kunstnikule loomingu peasuunaks alles 1960.aastate lõpus. Tõeliselt vabaks sai mittekujutav kunst aga seoses taasiseseisvumisega 1990.aastatel: seega on Eesti kunstis abstraktsionism loomulikult arenenud vaid 20 aastat! Nüüd on meil ridamisi mittekujutavaid kunstnikke ning nii siin kui ka mujal maailmas võib viimastel aastatel täheldada abstraktse kunsti märkimisväärset tõusulainet.

Ometigi ei ole meie kunstipublik, saati veel vähesed kunstikogujad, tänu Eesti kultuuri õõvastavale saatusele, siiani abstraktse kunstiga harjunud, rääkimata selle omaksvõtust. Ka kunstiõppe protsessis käsitletakse mittekujutavat laadi ikka veel abivahendina oskuste omandamiseks kujutavasse kunsti. Sageli seotakse seda vaid kompositsiooniõppega, mitte aga võimalusena end loovalt väljendada. Isegi uuemas kontseptualistlikus, meedia-, arvuti- ja netikunstis domineerib kujutamine ning esemeline keskkond. Erinevalt kaasaegsest muusikast, mis ammu on kõrvale jätnud seda vanasti suunanud narratiivid ning sundmeloodiad, ei tegeleta kunstis kuigi palju nende meelte ja sfääridega, kus on lahkutud olmest ning nähtava maailma pealispinnalt puhta mõtlemise sfääri ning kujutamise asemel väljendatakse kujutlust. Tegelikult elab inimene aga olulise osa oma eluajast just tolles, abstraktses maailmas.

Abstraktne kunst nõuab loojalt sügavat filosoofilist baasi, intellektuaalset analüüsi ning võimet puhast energiat suunata, seda oluliselt enam kui nõuab lihtne kujutamine. Väidan et abstraktsionism ei ole kunagi kujutava kunsti suhtes olnud nii ignorantne kui viimane esimese suhtes.

EKL 2011.aastanäituse teema – abstraktne – toetab seniste tegijate püüdlusi ning püüab innustada mittekujutavast kunstist huvitatuid noori tegijaid, väljapanek tahab harida meie poolele teele jäetud kunstipublikut. Lisaks Tallinna Kunstihoone pinnale on plaanis näitust laiendada ka selle ette, linnaruumi, maja ees asuvale betoonist lintpostamendile, mis oleks ideaalne koht skulptuuride eksponeerimiseks. Näitusele on oodatud omi töid esitama kõik kunstnikud – nii traditsioonilistelt kunstialadelt, kui ka tarbekunstnikud ning uusi meediaid rakendavad kunstnikud. Tähtis on töödes domineeriv abstraktne struktuur ja kujundlikkus ning väljenduse isikupära.

Link Up:
http://www.eaa.ee
http://www.Kulka.ee
http://www.Loovala.ee
http://www.Laamann.ee
http://www.Bashment.ee
http://www.Liviko.ee/Caribba
http://www.Facebook.com/Tarrvi
http://www.Facebook.com/BashmentEstonia

**************************
Abstraktsus (või abstraktne) käib millelgi kohta, mis ei kujuta midagi meeltega tajutavat, vaid loob meeleolu uue ja seniseostamatu kujundi läbi.
Abstraktsus kunstis käib abstraktse teose kohta, mis mõjutab vaataja meeli kompositsiooni, rütmi ja värvidega, ilma et vaataja tajuks või peaks tajuma teosel millegi senituntu kujutist. Abstraktne teos seab kõrgeimad nõudmised kompositsioonile.
Abstraktsus võib olla juhuslik, näiteks abstraktsed mustrid looduses (kivi läbilõige, pilved), kuid võib olla ka konkreetselt planeeritud kompositsiooniline lahendus.
—-allikas: Vikipeedia—-
***************************

Poster link:

***************************
Abstract art, nonfigurative art, nonobjective art, and nonrepresentational art are loosely related terms. They are similar, although perhaps not of identical meaning.
Abstraction indicates a departure from reality in depiction of imagery in art. This departure from accurate representation can be only slight, or it can be partial, or it can be complete. Abstraction exists along a continuum. Even art that aims for verisimilitude of the highest degree can be said to be abstract, at least theoretically, since perfect representation is likely to be exceedingly elusive. Artwork which takes liberties, altering for instance color and form in ways that are conspicuous, can be said to be partially abstract. Total abstraction bears no trace of any reference to anything recognizable. In geometric abstraction, for instance, one is unlikely to find references to naturalistic entities. Figurative art and total abstraction are almost mutually exclusive. But figurative and representational (or realistic) art often contains partial abstraction.
—-source: Wikipedia—-
***************************

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s